Obustronnie w istocie białej okołokomorowo i podkorowo rozsiane obszary

Witam.Na wizytę jestem umówiona dopiero w przyszlym tygodniu.Mam 38 lat .Proszę o interpretację badania mr głowy wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1 i T2,pd,zależnych w łaszczyznach poprzecznych,strzałkowych i czolowych.Obustronnie w istocie białej okołokomorowo i podkorowo rozsiane,nieprawidłowe obszary wielkości do 1,0 cm,wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR najprawdopodobniej o charakterze demielinizacyjnym.Układ komorowy symetryczny,nieposzerzony,nieprzemieszczony..

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie napisała Pani z jakiego powodu było wykonywane badanie. Trudno ocenia się suchy opis radiologiczny, najlepiej konfrontować go z badaniem klinicznym u neurologa. Opisano zmiany demielinizacyjne, które mogą być spowodowane np. zmianami naczyniopochodnymi. Pozostały opis nie wskazuje na odchylenia.
Pozdrawiam