Obustronny zespół cieśni nadgarstka a zabieg odbarczenia nerwu

Z badania EMG wynika wniosek: obustronny zespół cieśni nadgarstka. Wydłużenie letencji końcowej odpowiedzi ruchowej w obu nerwach pośrodkowych. Zwolnienie przewodzenia we włóknach czuciowych obu nerwów pośrodkowych z przewaga po stronie prawej. Zostałam zakwalifikowana przez lekarza chirurga ortopedę do zabiegu odbarczenia tego nerwu. Lekarz reumatolog twierdzi, że schorzenie to powstało z nieleczonego zapalenia stawu barkowego i na chwilę obecną zabieg ten jest przedwczesny. Czy rzeczywiście?

Witam. Gdzie bark a gdzie nadgarstek? Problem dotyczy ucisku na nerwy w kanale nadgarstka a przedłużający się ucisk może doprowadzić do utrwalenia się tych zmian - wniosek - leczyć jedno i drugie równolegle.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - decyzja ortopedy moim zdaniem jest wiążąca i prawidłowa.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków