Obustronny zespół cieśni nadgarstka w stopniu znacznie zaawansowanym

Witam!Badanie EMG wykazało obustronny zespół cieśni nadgarstka w stopniu znacznie zaawansowanym oraz podejrzenie uszkodzenia nerwu łokciowego w okolicy rowka W RTG kręgosłupa zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze trzonów kręgów, obniżenie wysokości krążka m-k C5/C6. Drętwieją mi palce I-III i bolą małe palce u rąk, odczuwam także bóle rąk w okolicach łokci. Czy wynik badania EMG wskazuje ,że bóle te spowodowane są zespołem cieśni, czy mogą mieć na nie wpływ także zmiany w kręgosłupie szyjnym ?

Szanowna Pani

Jakkolwiek wiele czynników może składać się na istnienie objawów, to jednak wynik Pani EMG nie pozostawia wątpliwości odnośnie stanu Pani nerwu pośrodkowego biegnącego w obrębie kanału nadgarstka i to w Pani przypadku w obu kończynach.

W celu poszerzenia wiedzy odnośnie zespołu cieśni kanału nadgarstka, sposobów diagnostyki oraz możliwości leczenia zapraszam Panią do zapoznania się z informacjami na stronie www.klinikanadgarstka.pl .

Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
https://ranking.abczdrowie.pl/d/jedrzej-kosmowski-ortopeda-poznan-30352