Obustronny zespół cieśni nadgarstka w stopniu znacznie zaawansowanym
Witam!Badanie EMG wykazało obustronny zespół cieśni nadgarstka w stopniu znacznie zaawansowanym oraz podejrzenie uszkodzenia nerwu łokciowego w okolicy rowka W RTG kręgosłupa zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze trzonów kręgów, obniżenie wysokości krążka m-k C5/C6. Drętwieją mi palce I-III i bolą małe palce u rąk, odczuwam także bóle rąk w okolicach łokci. Czy wynik badania EMG wskazuje ,że bóle te spowodowane są zespołem cieśni, czy mogą mieć na nie wpływ także zmiany w kręgosłupie szyjnym ?

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani
Jakkolwiek wiele czynników może składać się na istnienie objawów, to jednak wynik Pani EMG nie pozostawia wątpliwości odnośnie stanu Pani nerwu pośrodkowego biegnącego w obrębie kanału nadgarstka i to w Pani przypadku w obu kończynach.
W celu poszerzenia wiedzy odnośnie zespołu cieśni kanału nadgarstka, sposobów diagnostyki oraz możliwości leczenia zapraszam Panią do zapoznania się z informacjami na stronie www.klinikanadgarstka.pl .
Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
https://ranking.abczdrowie.pl/d/jedrzej-kosmowski-ortopeda-poznan-30352