Obwiniam się za śmierć męża, który popełnił samobójstwo

witam. Mam poważny problem a mianowicie obwiniam się za śmierć męża który popełnił samobójstwo. Mąż w dniu śmierci zażywał amfetamine,pił alkohol i prawdopodobnie zażył metanabol. Czy narkoyki mogły spowodować samobójstwo czy problemy w znalezieniu pracy. mąż od kilku miesięcy coraz częściej zażywał narkotyki. kilka lat temu leczył sie w MONARZE i psychiatrycznie. nie potrafie sobie z tym poradzic...
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Bardzo współczuję Ci z powodu śmierci męża. Wiem, że jest Ci teraz bardzo trudno, masz poczucie winy i pewnie zadajesz sobie pytanie, co mogłaś zrobić, aby do tego nie dopuścić. Takie uczucia są normalne w okresie żałoby, jednak postaraj się nie analizować tego i nie bierz odpowiedzialności za to, co się stało na siebie. Czy masz od kogoś wsparcie?
Pytasz, czy narkotyki oraz alkohol mogły przyczynić się do samobójstwa Twojego męża. Tak, amfetamina powoduje zespoły depresyjne, które alkohol z kolei nasila. Problemy ze znalezieniem pracy również mogły się do tego przyczynić.
Pozdrawiam

Pani potrzebuje pomocy, wsparcia - to bardzo trudna sytuacja. Mąż był uzależniony - nie radził sobie z sobą samym, życiem, może przedawkował przypadkiem a może planował to od dawna. To był osobny, dorosły człowiek - nie miała Pani wpływu ( jak wszyscy) na to co robił. Tera może Pani jedynie zając się sobą.