Obwinianie chłopaka o własną niską samoocenę

Mam problem sama ze sobą, o wszystko się obwiniam i mimo kochającego chłopaka czuję się niepotrzebna. Nienawidze siebie, całego mojego ciała, krytycznie postrzegam samą siebie. Mam lęki, że zostanę kiedyś sama, że wszyscy sie ode mnie odwrócą. Co mi może być i jak temu zapobiec?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem Twoim głównym problemem jest niskie poczucie własnej wartości. Dlatego czujesz poczucie winy, nie akceptujesz siebie, boisz się, że zostaniesz kiedyś sama. Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wizyta u psychologa, który pomoże Ci dojść do przyczyn obniżonego poczucia wartości oraz pomoże Ci popracować nad tym problemem.
Pozdrawiam

Witam,
zmaga się Pani sama z sobą, mimo jak Pani opisuje troskliwego otoczenia. Rozumiem, że jest to efekt wewnętrznych konfliktów, które w ten sposób ujawniają się w Pani zachowaniu. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie dla Pani psychoterapia, gdzie wraz z terapeutą zrozumie Pani, co leży u podstaw Pani problemów w postrzeganiu siebie samej. Nauczy się Pani inaczej postrzegać siebie i otoczenie.
Sugeruje poszukanie rzetelnego terapeuty w swojej okolicy i rozpocząć pracę nad sobą. Warto zawalczyć o dobre samopoczucie!
Pozdrawiam!