Obwinianie w małżeństwie

Mąż nawet w żartach obwinia mnie o wszystko. Nawet o to , że zamówiłam brzydką pogodę. To byłoby śmieszne, gdyby żart opowiedziany był raz na jakiś czas, ale tak jest codziennie. Jeden przykład : Gdy rano chciałam się przytulić - zostałam odepchnięta i usłyszałam – Co ty wyprawiasz! Masz takie zimne ręce! Zostało mi to wypomniane 2 godz. później, gdy już się obudził. – Zobaczysz , zrobię ci tak samo. Ten związek się wali. I nie wiem , czy jest sens go dalej ciagnąć.

Jeśli jest w Państwu motywacja , by związek ratować, warto spróbować psychoterapii par i małżeństw. Często nowe spojrzenie,które pomaga dostrzec zarówno trudności, jak i silne strony związku bardzo pomaga w odnalezieniu siebie na nowo. Także praca nad zmianą- zarówno indywidualna, jak i re-definicją związku i małżeństwa może przynieść owoce.
Jeśli jednak są Państwo zdecydowani na rozstanie, warto skorzystać z pomocy mediatora, który ułatwi rozstanie bez konfliktów.

Witam Panią
a może warto byłoby skorzystać z terapii małżeńskiej? albo pani mogłaby skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty aby porozmawiać co pani by chciała przy "walącym się związku".
pozdrawiam
Anna Suligowska