Obwisła górna część brucha po odchudzaniu

Witam! Ponad 2 lata temu udało mi się zrzucić 15kg, nie ucierpiała na tym moja skóra, ponieważ byłam pod kontrolą dietetyka. Jedynym moim problemem jest brzuch a mówiąc ściślej - pępek. Górna część brzucha nie jest napięta lecz obwisła, przez co nachodzi na pępek. Pępek zamiast być normalny ( w sensie okrągły), jest płaski i zanika (robi się z niego pozioma kreska). Zastanawia mnie czy lekarz medycyny estetycznej mógłby mi pomóc? Co zrobic w takim przypadku? Pozdrawiam

Jest bardzo duża szansa na poprawę, zwłaszcza w tak młodym wieku.
Ewa Rybicka

Istnieją metody z zakresu medycyny estetycznej, które są w stanie poprawić napięcie skóry, jednak jest to uzależnione od ilości obwisłej skóry oraz od jej jakości. Konieczna jest konsultacja.
Jeśli żadne z zabiegów nie będą dla Pani właściwe pozostaje chirurgia plastyczna.

Droga Pani!
Wśród moich pacjentek z podobnym do Pani problemem najlepsze efekty przynosi dermomasaż, czyli tzw. masaż próżniowy. Proponuję poszukać w Pani miejscu zamieszkania gabinetów medycyny estetycznej lub kosmetycznych, gdzie takie zabiegi można wykonywać. Systematycznie przeprowadzane zabiegi przynoszą bardzo zadowalające efekty.
Pozdrawiam!