Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obwisły brzuch u 12-latki

Mam 12 lat ok. 155 cm wzrostu i ważę prawie ok.50 kg. Ogólnie uważam, że jest ok, ale nienawidzę swojego obwisłego brzucha. Błagam o poradę. Nie wiem czy powinnam zgłosić się do specjalisty czy po prostu zacząć się mocno ograniczać? Z góry dziękuję i pozdrawiam
12 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Wskazane byłoby regularne wprowadzenie ćwiczeń modelujących partie brzucha,aby pozbyć się problemu. Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch# Ważne jest też regularne spożywanie posiłków (najlepiej 5 dziennie), wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego nabiału oraz wzbogacanie codziennego jadłospisu w świeże warzywa i owoce, przy jednoczesnej rezygnacji z kalorycznych przekąsek w postaci słodyczy, paluszków, chipsów itp.

0

Witaj, Twoja obecna waga jest w granicach normy. W wieku 12 lat sylwetka się zmienia, zaczyna przybierać kobiece kształty. Stosuj dietę łatwostrawną, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-lekkostrawna, wprowadź w życie zasad dobrego odżywiania/ odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania# oraz wykonujś ćwiczenia. Sport nie tylko spala kalorie, ale także modeluje sylwetkę. Codziennie przez 30 -40 minut wykonuj te ćwiczenia: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch. Po 2-3 tygodniach obwód i kształt brzucha powinien ulec poprawie. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam. Powinnaś wiedzieć, że każdy ma inną budowę ciała i być może fizjologicznie Twój brzuch nie jest płaski jak deska - może np. lekko odstawać, ale niekoniecznie z przyczyny nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy