Obwód główki dziecka urodzonego w 38-tygodniu ciąży

Witam. Moja córcia urodziła się w 38 tygodniu ciąży z wagą 2950g i 54 cm długości. Obwód główki wynosi 30 cm natomiast obwód klatki piersiowej po rozprężeniu 32 cm. Czy te wymiary świadczą o małogłowiu czy też może taka być jej uroda? Dodam że ja w chwili narodzin miałam obwód głowy 34 a klatki 35 przy 3700 g i 56 cm. Czy jej wymiary znacząco odbiegają od normy?

Piotr Pilarski

Faktycznie obwód jest troszkę mniejszy niż zwykle u noworodków. Dziecko powinno być ściślej obserwowane oraz mieć dodatkowe badania.

Pozdrawiam.