Ocena badania histopatologicznego

I pierś lewa - pod otoczką miękki guzek o średnicy 1 cm (2 prep. mikr). W obrazie mikroskopowym rozmazu cytologicznego obecne są liczne grupy, skupiska i rozproszone komórki raka oraz liczne komórki limfoidalne w grupach i rozproszeniu. II jama pachowa węzeł? Tłuszczak - wśród obfitych mas komórek limfoidalnych obecne są dość liczne, rozproszone w tle komórki rakowe. Czy poddać się usunięcia guzka, czy to rak złośliwy? Jakie mogą być metody leczenia? Co powinnam wiedzieć?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wynik biopsji wskazuje niestety na nowotwór złośliwy, z przerzutami do węzła chłonnego pachy. W takiej sytuacji konieczna jest jak najszybsza operacja, która będzie polegać na odjęciu piersi (mastektomia) wraz z wycięciem węzłów chłonnych w pasze.

Dalsza terapia i rokowania będą zależeć m.in. od wyniku histopatologicznego usuniętego guza oraz węzłów chłonnych.

W związku z przerzutami do węzłów chłonnych, Panią najprawdopodobniej będzie czekała pooperacyjna chemioterapia.

Więcej na temat leczenia raka piersi znajdzie Pani w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-raka-piersi,
http://portal.abczdrowie.pl/rokowanie-w-raku-piersi.

Pozdrawiam serdecznie

PS W razie dalszych pytań, proszę pisać.