Ocena biocenozy pochwy u 35-latki

Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku biocenozy pochwy. Test aminowy - ujemny Clue - Cells - brak Nabłonki wielokątne - liczne wpw Leukocyty - nieliczne wpw Ziarenkowce G - brak Pałeczki G- - brak Pałeczki G-/G - brak Trichomonas vaginalis - nie znaleziono Grzyby drożdżopodobne - nie znaleziono Lactobacillus spp - średnio liczne wpw Punkt w skali NUGENTA- 1 Chciałabym podkreślić, że jestem nosicielką HPV 45 i 68 ASC-US. Od 6 miesięcy odczuwam dyskomfort.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik biocenozy pochwy jest prawidłowy. Sądzę, że konieczne jest wykonanie cytologii. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.