Ocena ciąży w 6. tygodniu

Witam. Wczoraj byłam u ginekologa. Lekarz jedyne co mi powiedział to że jestem w 6tc i że pęcherzyk ciążowy jest spłaszczony na usg widziałam jak bije serduszko, ale wychodząc z gabinetu powiedział "Na razie pani gratuluję" , nie wiem czy mam się martwić co to może oznaczać ? dodam że jest to moja pierwsza ciąża , 8 lat temu miałam torbiel około jajnikową a od 4 lat mam endometriozę.

To zbyt wczesny okres ciąży, żeby ocenić czy prawidłowo się rozwija (ani USG ani badania laboratoryjne nie wniosą tu żadnej pewności). Dopiero wizyta kontrolna pewnie określi czy ciąża się rozwija prawidłowo.