Ocena dna oka i błyski w polu widzenia

od roku mam błyski w oczach co znaczy ten wynik vop1.0,vol1.0 occena dna:tarcza n.II(op/ol)w poziomie dna z głęboką wnęką naczyniową,widoczne pory blaszki sitowej.pęczek naczyniowy przesunięty w stronę nosa,stosunek średnicy wnęki naczyniowej do średnicy tarczy(C/D):4/10,OL-5/10naczynia siatkówkinieco zm.miażdżycowo z obj.ucisku na skrzyżowaniu naczyńA-V (obj.Salusa-Gunna)plamki żółte o słabym refleksie.czy mam żółtą plamkę czy jaskre?błagam o odpowiedź!!!

to znaczy po kolei: prawidłowe pełne widzenie oczu obojga.Nerw wzrokowy w normie.,ale lewy gorszy.Naczynia w siatkówce zmienione miażdżycowo czyli zbadać cholesterol.Plamka zółta to środek siatkówki i nią patrzymy,każdy ją ma.Nie widzę tu nic o jaskrze-za mało badań. Pozdrawiam