Ocena jadłospisu pod względem zawartości, białka, tłuszczów i węglowodanów

Witam czy mój jadłospis jest prawidłowy pod względem ilości białka tłuszczów i węglowodanów mam 26lat 50kg/164cm chcę utrzymać wagę i zdrowo się odżywiać Śniadanie-jogurt naturalny 250g 40g płatki owsiane 20g orzechów Il śniadanie 2kromki razowca 150g warzyw łyżka nasion chia Obiad kluski leniwe (jajko 100g sera 65g maki jaglanej 20ml oleju) Podwieczorek jabłko 30g ryżu 10g słonecznika Kolacja makaron 65g na mleku 250ml i szklanka soku pomarańczowego 100% w ciągu dnia

Witam Panią

Pod względem ilościowym Pani jadłospis wydaje się być dobry. Energetyczność podanego jadłospisu to ok. 2000 kcal - z czego tłuszcze to 68 g (30%), węglowodany 273 g (55%), białko 78 g (15%). Wszystko mieści się w zakresie norm żywienia, jednak są to tylko szacowane ilości, zapotrzebowanie również zmienia się wraz z poziomem aktywności fizycznej.

Pozdrawiam