Ocena piersi u 21-latki

Mam 20 lat. Pytanie odnosnie rozwoju piersi. W wieku 17 lat wykryto u mnie PCO oraz insulinoopornosc, hirsutyzm, nieregularne miesiaczki(do czasu rozpoczecia antykoncepcji). Pierwsza miesiaczke dostalam w wieku 9lat. Od tego czasu moje piersi nieznacznie zmienily swoj wyglad- chodzi mi o ksztalt-zblizone do skali Tannera pomiedzy 3 a 4 etapem -nie sa tak nawet zaokraglone w dolnej czesci piersi jak winny byc w 4. Jakie badania mam wykonac, badz czy to jest normalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że najbardziej wskazane są badania hormonalne. Proponuję udać się do lekarza ginekologa ze specjalizacja endokrynologa.