Ocena wagi u 41-latki

Czy przy wzroście 166 waga 52 kg jest dobra? Witam. Jestem matką dwunastolatki. Obecnie przy wzroście 166 jej waga to 48 kg. Czy to nie za mało? Mnie się wydaje że tak, wczoraj ze szkoły dzwonili... Ale patrząc na siatki centylowe waga ta jest całkiem w normie. Koniec końców córka je bardzo mało, przez rówieśników jest bardzo 'zakompleksiona'. Ogółem jest na diecie 500kcal, a ja jej jedzenia do buzi nie wepchnę. Więc co o tym wszystkim mam myśleć? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Witam,

waga jest zbyt mała a kaloryczność tym bardziej. Dzienna dawka kalorii, którą córka spożywa jest około 3 razy mniejsza niż potrzebuje. Proszę porozmawiać z córką ponieważ odżywia się nieprawidłowo i należałoby zwrócić uwagę czy nie ma zaburzeń odżywiania.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk