Ocena wyniku badania płynu mózgowo-rdzeniowego

Witam. Proszę o ocen płynu mózgowo-rdzeniowego. 1.Barwa-bezbarwny 2. Barwa po odw-bezbarwny 3.Przejrzyst.- zupełny 4.Przejrzyst po odw -zupełny 5.Skrzep nieobecny 6.Erytrocyty- 6 w 1 "ul" 7. Cytoza- 192 H w 1 ul 8. Białko - 231 H mg/dl 9. Glukoza -35 L mg/dl 10. Chlorki 112 mmol/l 11. wskaznik albuminy -16,8 H

Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego jest wysokospecjalistycznym badaniem, na które pacjent musi wyrazić zgodę ( chyba , że są wskazania życiowe a pacjent jest nieprzytomny). Lekarz proponujący badanie wyjaśnia w jakim celu i z jakiego powodu chce to badanie wykonać. Proszę o interpretację zapytać lekarza, który badanie zlecił i wykonał. Badanie interpretuje się w zależności od przyczyny jego wykonania i stanu klinicznego pacjenta.