Ocena wyniku cytologii ginekologicznej

prosze o interpretacje cytologii.ocena hormonalna niepełna lutealna.flora bakteryjna skapa ocena systemu bethesda/ nieprawidowy zm.srodnabłonkowe.charakterystyczna dla mieszanej flory bakteryjnej. ocena onkologiczna,komorki metaplastyczne obecne. komórki gruczołowe obecne,nieprawidłowe komórki endocerikalne.liczne leukocyty, lecze się już wiele lat ,na zmiany zapalne bez skutku 2 grupa wd,penicou. brałam leki masc clotrimazolum.i leki globulki pimafukort i nystacyne nic niedaje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Grupa II w/g skali Papanicolau oznacza iż w rozmazie obok komórek stwierdzanych w grupie I-szej (prawidłowe komórki) widać liczne komórki zapalne, komórki nabłonkowe wykazujące zmiany zwyrodnieniowe oraz komórki pochodzące z procesów regeneracyjnych. Grupa ta obejmuje bardzo szerokie spektrum zmian i dlatego winno się okreslić charakter zmiany na podstawie stwierdzonego obrazu morfologicznego, np. zapalenie czy proces regeneracyjny (reparacyjny). W przypadku zapalenia wprawny cytolog potrafi określić czynnik wywołujący zapalenie. W większości takich przypadków należy zaproponować badanie kontrolne po przeprowadzeniu leczenia przeciwzapalnego. W grupie II-giej nie stwierdza się komórek dysplastycznych czy nowotworowych. Grupa II-ga bardzo często występuje u pacjentek z nadżerką.