Ochrona antykoncepcyjna po odstawieniu tabletek

Witam . Biorę tabletki Atywia. Chcę je odstawić po skończeniu tego opakowania . Zostały mi 2 tabletki do końca blistra (dziś i jutro ) . Ale zachorowałam i dostałam dzisiaj antybiotyk(Augmentin). Czy odstawienie tabletek jest bezpieczne jeżeli współżyłam wczoraj?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Odstawienie tabletek w Pani przypadku jest jak najbardziej bezpieczne. Przerwanie zażywania doustnej antykoncepcji w trzecim tygodniu i zaprzestanie współżycia płciowego nie jest obarczone ryzykiem zajścia w ciążę. Pozdrawiam.