Ochrona antykoncepcyjna podczas stosowania tabletek Microgynon 21

Witam, zaczełam przyjmowanie tabletek MICROGYNON 21, 3 dni po terminie spodziewanej miesiaczki KRWAWIENIE NIE WYSTAPILO! Ciaza wykluczona 3 testy negatywne oraz badanie USG tydzien po spodziewanej miesiaczce! Od kiedy bede chroniona przez tabletki jesli zostaly nie przyjete wedlug zalecen w koncu musza kiedys zaczac dzialac? Czy w kolejnym cyklu bede juz chroniona na 100%?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym cyklu proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie pod postacią prezerwatyw. Po przerwie w kolejnym cyklu będzie Pani już chroniona przed ciążą bez dodatkowego zabezpieczenia.