Ochrona miejsca po usuwaniu pieprzyka na plecach

Witam, muszę usunąć znamię na plecach (około 3mm) chciałam zapytać czy po zabiegu odczuwa się ból, trzeba jakość szczególnie uważać na ranę, są jakieś ograniczenia co do codziennego życia? I jak będę musiała chronić miejsce po wyciętym znamieniu latem, zakrywać plastrem czy w ogóle nie będę mogła wystawiać pleców na słońce? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Najprawdopodobniej zabieg odbędzie się w znieczuleniu miejscowym, więc nie będzie Pani odczuwać bólu. Opatrunki należy zmieniać raz dziennie, do momentu usunięcia szwów skórnych. Nie polecam opalania świeżej blizny. Aby pozytywnie wpłynąć na efekt estetyczny, polecam po usunięciu szwów stosować maści z silikonem.

Nie widziałem zmiany , nie znam planu wyciecia - nie mogę więc nic konkretnego odpowiedzieć! Ja odpowiadam jedynie za zmiany i wyciecia przeprowadzone przeze mnie!!! zz