Ochrona przed ciążą a przyjęcie 2 tabletek jednego dnia

od sierpnia stosuje tabletki antykoncepcyjne ale z dw rzy zapomnialam wziac.a od wrzesnia przeszlam na inne i bralam regularnia az do tamtego poniedzialku bo wzielam jednego dnia az dwie?czy to moze spowodowac jaka kolwiekc utrate antykoncepcji

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjęcie dwóch tabletek nie spowoduje zmniejszenia ochrony przed ciążą. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.