Ochrona przed ciążą przy stosowaniu tabletek Yasminelle

Chciałam zapytać brałam od 2 lat tabletki antykoncepcyjne yasminelle i zrobiłam sobie miesięczną przerwę w której nie dostałam okresu. Pytanie jest moje takie czy mogę rozpocząć ponowne branie tabletek pomimo tego że nie miałam okresu? I czy będę chroniona tak samo jak przedtem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę powinna Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek dopiero jak pojawi się miesiączka. Tylko w takiej sytuacji będzie Pani w pełni zabezpieczona już od pierwszej tabletki. Jeśli rozpocznie Pani kolejne opakowanie pomimo braku krwawienia, pierwsze opakowanie proszę potraktować jako niezabezpieczone.