Ochrona przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, codziennie biorę tabletki rano o 9, wczoraj wzięłam przedostatnią tabletkę z opakowania o tej samej porze co zawsze, wieczorem doszło do stosunku. Natomiast dzisiaj wzięłam dopiero o 15 godzinie. Od jutra już powinnam mieć przerwę na wystąpienie okresu, ponieważ skończyłam dzisiaj opakowanie. I pytanie : Czy powinnam zacząc nowe opakowanie bez robienia przerwy czy też ochrona została zachowana i okres powinien mi wystąpić? Zrobić test? Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę sprawdzić przede wszystkim w ulotce leku, jakie jest postępowanie w razie opóźnienia dawki. Poszczególne leki antykoncepcyjne różnią się między sobą działaniem, jednak z reguły opóźnienie przyjęcia jednej z dawek <12 godz. nie zaburza ochrony antykoncepcyjnej i nie wymaga podejmowania dodatkowych działań.