Ochrona przy tabletkach antykoncepcyjnych Yasminelle

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yasminelle od kilku lat. W tym miesiacu zapomnialam zarzyc dwoch pod rzad (14sta i 15sta) i przeczytalam w internecie ze skoro zaczelo sie krwawienie i byl to poczatek 3go tyg moge zrobic przerwe i zaczac po5dniach(normalnie taka przerwe robilam) nowe opakowanie.Teraz zaczynam sie zastanawiac kiedy ochrona byla by 100%towa, od ktorej tabletki nowego opakowania? z gory dziekuje za odpowiedz!!!

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmiemy iż obie pominięte tabletki wchodziły już w skład przerwy to po kolejnych pięciu dniach ochrona będzie zachowana od pierwszej tabletki jeżeli tylko rozpocznie Pani kolejne opakowanie.