Ochrona wątroby przy antykoncepcji hormonalnej

Witam, Stosuje antykoncepcje Microgynon 30. Wszystko jest wporzadku aczkolwiek slyszalam ze lepiej stosowac cos na ochrone watroby. Czy polecacie panstwo asequrelle? Czy mozna ja spokojnie kupic czy lepiej skonsultowac sie z lekarzem? Z gory dziekuje, Diana

Aleksander Ropielewski

Nie ma standardowo koniecznosći stosowania leków ochronnych na wątrobę. Należy regularnie monitorować parametry wątroby i w przypadku ich pogorszenia zmienić lub odstawić antykoncepcję doustną.