Ociężałość i podejrzenie depresji po porodzie

Witam serdecznie. Mam problem. Odkąd urodziłam dziecko nie najlepiej się czuję. Czuję się ociężała , nic mnie nie bawi , rzadko się uśmiecham. Gdybym mogła to bym cały czas płakała. Czy to depresja ? Jak to leczyć ? Z góry dziękuje za odpowiedź

Witam serdecznie,
Trudno jednoznacznie dokonać diagnozy przez internet mając tak niewiele danych. Na pewno warto przyjrzeć się bliżej temu, co się z Panią dzieje i skorzystać z pomocy specjalistów w celu dokonania diagnozy i uzyskania pomocy. Leczenie zależy od diagnozy. Polecam wizytę u psychiatry. Obniżony nastrój, przemęczenie, złe samopoczucie mogą być objawami reakcji adaptacyjnej na nową niełatwą sytuację jaką jest urodzenie dziecka. Reakcja adaptacyjna to nie do końca to samo co depresja. Takie objawy mogą też wiązać się ze zmianami hormonalnymi po ciąży i porodzie. W tej sprawie można porozmawiać z lekarzem rodzinnym/ginekologiem (np. warto zbadać poziom TSH).
Pozdrawiam

Trudno z opisu odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli od porodu minął miesiąc to powinna Pani skonsultować się z psychologiem.
Pozdrawiam.