Oczekiwanie na korony właściwe po spiłowaniu

Dzień dobry ; w piątek miałam zpilowane 10 zębów zostały mi założone tzw żeby tymczasowe ; gdy przestało działać znieczulenie żeby zaczęły mnie potwornie boleć i bolą do dzis .Korony z cyrkonu mam mieć założone w poniedziałek , żeby cały czas bolą dziś wyjątkowo bo myślę że już minimalne szczeliny tych zabezpieczonych zębów .Chciałam zapytać czy ból po zalozeniu koron z cyrkonu będzie nadal i czy 9 dni to niejest za długi okres czekania na korony wlasciwe

Witam, niestety czasem zrobienie dobrej pracy protetycznej trwa nawet dłużej niż 9 dni. Zeszlifowane zęby mogą boleć ponieważ korony tymczasowe nigdy nie są tak szczelne jak korony końcowe. Zeszlifowana tkanka zęba ma kontakt ze śliną, jedzeniem, odczuwa zmiany temperatury - a to boli. Ból powinien zniknąć po założeniu koron. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz.

Termin wykonania konkretnej pracy protetycznej Pacjent ustala z lekarzem i nie ma tu żadnych rygorów. Jeżeli występują u Pani dolegliwości bólowe powstałe po zabiegu należy poinformować o tym niezwłocznie lekarza - jeżeli ból będzie się utrzymywał leczenie protetyczne nie może być kontynuowane.