Oczekiwanie na pierwszy krok ze strony partnera

2 mies temu poznałam chłopaka, przez pierwszy miesiąc znajomość rozwijała się bardzo intensywnie, nagle przestał tak często dzwonić, od miesiąca się nie widzieliśmy. nauczona złymi doświadczeniami spanikowałam i zapytałam wprost o co chodzi, on utrzymuje, że po prostu nie ma czasu i chciałby tą naszą relację trochę zwolnić- oboje mamy problem z zaufaniem. męczy mnie ta sytuacja, gdyż rozmawiamy raz w tyg aktualnie, ale jest dla mnie ważny. powinnam czekać na jego krok czy odpuścić i zapomnieć?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Szanowna Pani,
W pierwszej kolejności doradzałabym szczerą rozmowę z partnerem celem ustalenia Państwa wzajemnych potrzeb i priorytetów. Dopóki nie uda się Państwu ustalić, czego obydwoje spodziewacie się po związku, a jednocześnie, jakie macie zapatrywania na przyszłość bliższą i dalszą, nie będzie możliwe porozumienie. Jak Pani pisze, po obydwu stronach odczuwalne są problemy z zaufaniem. Być może właśnie z tego wynikają nieporozumienia i trudność w zbudowaniu bliższej relacji utrudniająca szczerą rozmowę i podejmowanie wspólnych, przemyślanych decyzji. Warto zatem wyjść z inicjatywą i postarać się ratować znajomość, nawet w celu przekonania się, czy tego typu związek ma przyszłość.

Witam,
W związku partnerskim nieważne jest kto czyni ten pierwszy krok. Pisze Pani, że obydwoje macie problemy z zaufaniem. Może właśnie popracować nad tym zaufanie, dużo rozmawiać na ten temat, czytać o tym, wzmocnić się, uwierzyć w siebie i przestać się bać odrzucenia. To jest długi proces i dlatego warto spotkać się ze specjalistą indywidualnie lub razem z partnerem. Nie naciskać, jeżeli jesteście dla siebie to wszystko się wyjaśni.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Przede wszystkim zalecałabym szczerą rozmowę z partnerem. Trzeba omówić w niej swoje oczekiwania i cele, jak również wzajemne problemy z zaufaniem. Jeżeli zależy Pani na partnerze, to warto powalczyć o ten związek i generalnie nie ma znaczenia, kto przejmuje inicjatywę. Jeżeli Pani ma taką potrzebę, to proszę to zrobić. Im szybciej nastąpi reakcja, tym szybciej będzie Pani wiedziała na czym stoi.

Pozdrawiam serdecznie.