Oczekiwanie na usunięcie elektrod z serca

Usunięcie elektrod z serca Witam serdecznie.W 2004 r.miałam wszczepiony defibrlator serca z powodu kardioomyopati roztrzeniowej i arytmi komorowej,prz następnej wymianie w 2010r.stwierdzono uszkodzenie elektrody i wszczepiono mi drugą,teraz stwierdzili uszkodzenie ,wyłączyli mi defibrrylator i czekam na usunięcie elektrod.Czy to jest bar dzo trudny zabieg?Bardzo się boję.Mam zabieg w Ochojcu.Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Każdy zabieg tego typu jest w pewnym sensie trudny. Kardiolodzy, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu takich procedur bez wątpienia zrobią to jednak kompetentnie. Nie ma powodów do niepokoju.