Oczekiwanie na usunięcie torbieli szczęki lewej a bąbel z płynem w jamie ustnej

Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy chirurgii szczękowo twarzowej, a mianowicie usunięcia torbieli szczęki lewej. Na zabieg muszę czekać aż do 27 Stycznia 2014r. a bąbel pomiędzy lewą jedynką a dwójką robi się naprawdę duży i boli mnie uniemożliwiając normalne jedzenie. Czy jest możliwość odessania tego płynu np strzykawką by bąbel nie rozszerzał się do czasu zabiegu? Bo jeśli tak to umówił bym się do dentysty nawet prywatnie czas od czasu by odessał płyn. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Czekanie na zabieg tak długo jest mało rozsądne , tego typu problemy należy usuwać jak najszybciej , można odessać płyn ale rozwiązaniem jest tylko jak najszybsze usunięcie torbileli , czekając z tm ryzykuje Pan rozszerzenie się stanu zapalnego także utrate sąsiednich zębów

Torbiel powinna zostać usunięta jak najszybciej. Można oczywiście odessać płyn ale to nie jest rozwiązanie problemu. Proponuję znaleźć prywatny gabinet w którym wykonywane są takie zabiegi. Dla Pacjentów bólowych i ze zmianami które wymagają pilnej uwagi na pewno znajdzie się szybki termin.