Oczopląs po kręceniu się na krześle

Oczopląs Bardzo proszę o pomoc, martwi mnie to, że jak kilka razy obrócę się na kręconym krześle albo na stojąco wokół własnej osi, to na kilka sekund dostaję oczopląsu. Czy mam się czym martwić? Nie widzę innych zaburzeń w pracy błędnika, inne testy na równowagę i koordynację wykonuję prawidłowo, np. stanie z zamkniętymi oczami na nogach, na jednej nodze, robienie jaskółki, chodzenie po linii prostej itd. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Chwilowy oczopląs po kręceniu się wokół własnej osi jest zjawiskiem fizjologicznym. Nie ma powodów do niepokoju.