Oczopląs w jednym oczku u dziecka

Mój synek ma dziś 5 lat, niedawno zaobserwowałam, że ma problemy ze wzrokiem. Dziwnie przechyla głowę na przedmioty patrzy czasem bokiem, byłam u okulisty i stwierdziła, że synek ma w jednym oku oczopląs. Muszę dodać, że w czasie porodu były komplikacje i mały utknął w kanałach rodnych. Skończyło się to na małym niedotlenieniu, ale z czasem zauważyłam u niego lekkie zniekształcenia na twarzy, tak jakby miał ją mechanicznie w okolicach prawego czoła i oczodołu wgniecioną. Oczywiście lekarze stwierdzili, że to podczas porodu, że to się wyrówna, ale do dzisiaj mały ma inny kształt oka prawego niż lewego! Co robić!

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Gałka oczna osiąga swoje ostateczne rozmiary do 21 roku życia, największy wzrost przypada na okres pokwitania.
W tym czasie jednak proponuję obserwację rozwoju dziecka, a także wizytę u ortoptysty i ewentualnie w Poradni Zezowej celem dokładnego badania ustawienia oczu i fiksacji.

Pozdrawiam serdecznie