Oczyszczanie organizmu z pasożytów za pomocą pestek dyni

Mam 8, 5 miesięcznego synka podejrzewam robaki, pasożyty. Chciałabym zastosować oczyszczenie z pestek dyni. Czy można u tak małego dziecka zastosować świeże, mokre pestki dyni z łupinami i resztkami gniazda nasiennego zmielić na pastę i na czczo 3 razy dziennie przez 3-4 dni. Czy trzeba lub można podać loratydyne. A może pestki dyni bez łupin i podać olejek rycynowy. Dodam, że chciałam również z mężem takie oczyszczenie zrobić.

Jeżeli rzeczywiście ma Pani diagnozę, że u syna występują pasożyty proszę się koniecznie udać w tym celu do lekarza i zastosować odpowiednie leczenie. Zaproponowana przez Panią terapia może być nie tylko zupełnie nieskuteczna, ale również niebezpieczna dla zdrowia maleństwa. Pasożyty leczy się odpowiednimi lekami, a nie jakimiś magicznym, domorosłym sposobem polegającym na podawaniu papki z nasion dyni.

Droga Pani!
W przypadku dzieci, lepiej jest nie ryzykować przeprowadzania tego typu kuracji na własną rękę, bo w bardzo łatwy sposób może Pani niechcący zaszkodzić własnemu dziecku. Terapie usuwania pasożytów z organizmu dzieci przeprowadza się zupełnie inaczej niż u dorosłych. Jednakże w przypadku występowania pasożytów, terapi odrobaczania powinna poddać się cała rodzina, aby wyeliminować ryzyko ewentualnego ponownego zainfekowania.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Dr Krystyna PogoĹ

Jeśli podejrzewa Pani,że dziecko może mieć pasożyty to proszę koniecznie zrobić badania zalecone przez pediatrę. Dopiero mając wyniki badań, lekarz przepisze odpowiednią dla tak małego dziecka kurację.
Pestki dyni na pewno nie pomogą a mogą tylko zaszkodzić takiemu maluchowi.

Szanowna Pani,
W przypadku takich podejrzeń konieczny jest kontakt z lekarzem pediatrą, który dalej skieruje Panią na odpowiednie badania. Takie schorzenia leczy się lekami, oczyszczanie pestkami dyni nie przyniesie efektu.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl