Oczyszczanie twarzy przy trądziku leczonym pochodną witaminy A

Witam, od 1,5 miesiąca leczę się na trądzik pochodną witaminy A. I mam pytanie czy podskórniki, zanieczyszczenia na twarzy i takie jakby podskórne białe ropy same "wyjdą" np e stanie zapalnym czyli tzw pryszcz? Czy dobrym pomysłem byłaby wizyta u kosmetyczki aby oczyścić twarz? Z góry dziękuję za odpowiedź. Mateusz.

Witam, nie określił Pan o jaki preparat chodzi, ani czy jest to kuracja lekiem miejscowym, czy ogólnym. Niemniej jednak, przy stosowaniu pochodnych witaminy A, czynniki mogące podrażnić skórę takie jak np. oczyszczanie mechaniczne twarzy są zdecydowanie przeciwwskazane, peelingi, kosmetyki z dodatkiem substancji złuszczających. Skóra oczyści się w wyniku działania tych leków, ale musi Pan wykazać się cierpliwością.