Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki dla 19-latki

Witam. Czy mogę poddać się zabiegowi oczyszczania twarzy u kosmetyczki mając 19 lat ? Mam skórę wrażliwą, nawet bardzo wrażliwą z delikatnym trądzikiem i lekkim zaczerwienieniem w okolicach nosa.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku skóry wrażliwej ze zmianami skórnymi zabiegi kosmetyczne mogą powodować nasilenie dolegliwości. Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto udać się na wizytę do specjalisty dermatologa.

MGR JUSTYNA SOBCZYNSKA
Kosmetolog
Dzień dobry, oczyszczanie manualne twarzy to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze taki sposób oczyszczania uaktywnia bardziej gruczoły łojowe do pracy przez co skóra rzeczywiście przez chwilę po zbiegu jest oczyszczana z zaskorników, ale po czasie przez większą produkcję sebum bardziej się zapycha i przetłuszcza. Także jest to błędne koło. Rzeczywiście są skóry, bardzo zablowane i czasami mechanicznie oczyszczanie jest koniecznie, natomiast procedurę taką przeprowadza się zazwyczaj podczas pierwszego ewentualnie też 2 spotkania w gabinecie, ale wykonuje się w połączeniu z peelingiem chemicznym bądź zabiegami, które regulują pracę skóry itp. Po drugie dla skór wrażliwych czy naczyniowych taki sposób oczyszczania również nie jest wskazany, uszkadza to naczynia. W wielu gabinetach przed oczyszczaniem mechanicznym, aby łatwiej było oczyszczać pory stosuje się rozpulchanianie skóry przez zastosowanie wapozonu, co dla skóry wrażliwej i naczyniowej jest przeciwwskazne. Jest wiele zabiegów, które w rękach osoby doświadczonej wyprowadzą skórę na prostą, bez leczenia dermatologicznego. Do tego będzie trzeba dołożyć pielęgnacje domowa dobraną do skóry.

Pozdrawiam serdecznie