Od 11 lat choruję na zaburzenia lękowe

Dzień dobry od 11 lat choruje na zaburzenia lękowe przez przeżycia z dzieciństwa ojciec alkoholik. Mam obecnie 21 lat 174 cm 102 kg Po smierci ojca(spalil sie zywcem w naszym mieszkaniu )zaczelam jesc bo dopadła mnie depresja. I tak w przeciagu ostatniego półtora roku schudlam 30 kg . Ald od pół roku juz sie nie stosuje do diety . Pod koniec stycznia zmarla moja babcia z ktora mieszkalam nie umiem sie po tym pozbierac. Od przeszlo miesiaca mecza mnie ataki dusznosci ...na poczatku byly to typowe ataki ktore trwaly po gora godzinie potem przechodziy ale od jakis 6 dni dusznosc utrzymuje sie caly czas . Miałam robione : Rtg klatki 2x - internista nic nie wykryl , punemolog tak samo Badania krwi -wapn ,leukocyty,RBC,HGB,HCT,PLT,MCV,MCH,MCHC,RDW,MPV,PDW,LYM,MCD,GRA,lmficyty,granulocyty,sod,kreatynins,mocznik,glukoza,lipidogram(tu troszke podwyszone trojglicerydy) Troponina,d-dimery,chlorki,neurocyty,potas,CRP podwyzszone do 7.00 H mg/l norma to 5. Usg jamy brzusznej - wszystko okey Usg szyi - troszke powiekszone wezly chlonne zuchwy ale prawdopodobnie to od przebijajacych ósemka tak twierdzi stomatolog Gazometria - okey Osluchowo czysciutko nawet pulmonolog tak stwierdzil Ekg robione 5x kazde gdzie indziej wszystko okey Echo serca okey ogl wizyta kardiologiczna prywatnie okey . Laryngolog 2x prywatnie - wszystko okey I teraz co najlepsze spirometr robilam 18 marca wyszlo wszystko dobrze a gdy poszlam 24 marca pponowic badanie to wyszlo o wiele gorzej np FEV1 z 18 marca wynosi 3.78 a z 22 marca 2.89 Kazdy wynik spirometri jest zanizony . Moj lekarz rodzinny podejrzewa alergie przepisal leki biore 4 dzien ale nie pomaga . Inni twierdza ze to nerwica ale jakie sa szanse zeby te objawy trwaly caly dzien od obudzenia do polozenia sie spac . W nocy podobno spie spokojnie nie kaszle nie chrapie . Nie mam pojecia co sie ze mna dzieje oprocz dusznosci ktora polega na tym ze oddech jest szybszy i plytki oraz jakos nie czuje ze oddycham to bola mnie obojczyki i klatka piersiowa przy glebokim oddechu . Nie wiem czy to faktycznie tlo nerwowe czy mam szukac dalej przyczyny somatycznej . Przewlekle choruje na refluks żołądkowo-przelykowy zapalnie zoladka 2 stopnia typu rumien torbiele na dwunastnicy . Po za tym wszystko okey . Prosze o pomoc .

Szanowna Pani,

dobrze byłoby się skupić na leczeniu zaburzeń lękowych metodą psychoterapii, biorąc pod uwagę śmierć bliskich osób i inne przeżycia, doświadczenia, tym bardziej, że wchodzi Pani w fazę dorosłości, wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne jako forma pomocy.
Pozdrawiam serdecznie