Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 4 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie w czasie hormonalnej terapii zastępczej

Od 26 dni stosuję HTZ femoston conti i wczoraj wystąpiło u mnie krwawienie (tak jak przy miesiączce). Nie wiem czy mam dalej stosować HTZ czy przerwać. Miesiączki nie miałam prawie od roku. W ulotce leku jest napisane, że w pierwszych miesiącach leczenia mogą wystąpić czasami krwawienia oraz plamienia. Czuję się świetnie, objawy i uderzenia gorąca ustąpiły. Pozdrawiam

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie! Plamienia i niewielkie krwawienia są stosunkowo często obserwowanymi dolegliwościami na początku stosowania hormonalnej terapii zastępczej. Najczęściej obserwowane są krótkie (trwające do 5 dni) krwawienia bez objawów towarzyszących właśnie w pierwszym miesiącu. Jeżeli czuje się Pani dobrze, a krwawienie nie jest nasilone to może Pani kontynuować stosowanie HTZ. W przypadku przedłużających się dolegliwości wskazana będzie wizyta u lekarza prowadzącego. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety