Czym są spowodowane wymioty przy bardzo małych posiłkach w ciągu dnia?

Witam. Cieszę się, że nie jest jeszcze tak drastycznie, aby podejrzewać anoreksje, lecz nie wyklucza to anemii. Mam pytanie, ponieważ trzeci dzień pod rząd wymiotuję. Szczerze mówiąc, boję się kolejnego wieczoru, że znowu będę wymiotowała. Mój mąż bardzo się tym zaniepokoił, ponieważ widzi, że ja prawie nic nie jem. Wczoraj zjadłam trzy kromki z szynką i kilka chipsów od synka i na tym się skończyło moje jedzenie o godz 15. Poza tym jak zjem chleb z szynką czy z czymś czuję się pełna, jakbym zjadła całą lodówkę:( a wzdęć nie mam w ogóle. Jak zjem, jest mi bardzo niedobrze, jak myślę o tym co zjadłam i tak jak napisałam kilka dni pod rząd wymiotuję. Proszę mi powiedzieć od czego mam te wymioty? Bo to jest bardzo męczące. :( Blada jak ściana i osłabiona wtedy jestem:(

Pisała pani, czy się ważyłam w ciuchach, butach itd. A czy to ma znaczenie? Ważyłam się w pracy w ciuchach i w butach. Myślałam, że to nie ma znaczenia. Ale jeśli ma, to ważę, w takim razie z 47, a nie 48 kg. Czekam na odpis z niecierpliwością i serdecznie pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wymioty treścią pokarmową występujące bezpośrednio po posiłku mogą być związane z refluksem żolądkowo-przełykowym.
Refluks (zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej podrażniającej przełyk) może być spowodowany np. nadmiernym napięciem nerwowym, stanem zapalnym przełyku i żołądka, nieprawidłową dietą.
W tej sytuacji polecam jak najszybszą wizytę u lekarza rodzinnego, aby wykluczyć inne przyczyny (np. infekcyjne, neurologiczne).

Z pozdrowieniami