Od czego zależy rodzaj płyty podniebnej przy protezie zębowej?

Witam. Czy może ktoś mi powiedzieć od czego zależy rodzaj (budowa) płyty podniebnej przy protezie zębowej? Mam braki skrzydłowe i myślałam że zęby połączone będą wąskim paskiem od prawej do lewej. Tymczasem moja proteza (vertex) będzie miała całe podniebienie. Czy rodzaj połączenia zębów zależy od materiału? od technika? czy jeszcze od czegoś innego. Mam już pobrane wyciski ale jeszcze zastanawiam się czy może dałoby się to zmienić. Czy mam na to wpływ? Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby proteza się trzymała potrzebuje Odpowiedniego podłoża dlatego będzie całe wypełnienie.