Od dystalnej linii cięcia naciek obejmujący okrężnie ścianę jelita

Frag jelita grub17cm,z fragm jelita cienk8 cm.W odl 8cm od proksymalnej linii cięcia,14cm od dystalnej linii cięcia naciek obejmujący okrężnie ścianę jelita na dł3cm.Wyrostek robaczkowydł7cm,śr0,7cm.W materiale fragmenty sieci o wym19x13x5cm i 13x9x2cm.Rak gruczołowy G2 jelita grubego.Naciek raka zajmuje całą grub ściany jelita i ogniskowo wnika w otaczającą tkankę tłuszczową.Kikuty bez nacieku raka.Sieć-bez zmian.Badano10 węzł chłon-bez przerzutów pT3N0C1

Witam. W związku z zajęciem sąsiednich narządów przez nowotwór jelita grubego, po operacyjnym usunięciu zmiany należy rozważyć zastosowanie chemioterapii. Proszę zgłosić się do onkologa który pokieruje odpowiednim leczeniem.