Od jakiegoś czasu mam pod prawym sutkiem małego guza. Co to może być?

Mam 14 lat. Od jakiegoś czasu mam pod prawym sutkiem małego guza, który boli jak dotykam lub klepnę. Z lewym jest wszystko ok. Myślę, że mogą być to powiększone węzły chłonne lub jakiś mały guzek, który niedługo mi zniknie. Ze względu na swoje małe doświadczenie życiowe, zamieszczam to pytanie właśnie tutaj.

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
W okresie dojrzewania piersi podlegają zmianom, mogą się w nich pojawiać różne zgrubienia, nierówności, gdyż w tym wieku zbudowane są głównie z tkanki gruczołowej, która nie jest tak gładka w dotyku jak tkanka tłuszczowa, której przybywa w miarę upływu czasu. To co wyczuwasz może być także po prostu mięśniem lub żebrem. Trudno powiedzieć bez możliwości badania, dlatego też, jeżeli chcesz przekonać się, że wszystko jest w porządku, powinnaś udać się do lekarza. Nie musi to być ginekolog, wystarczy po prostu wizyta u pediatry.
Warto jeszcze dodać, że w Twoim wieku nie występują groźne schorzenia piersi takie jak rak. Czasami mogą pojawiać się łagodne guzki, z którymi zazwyczaj nic się nie robi tylko obserwuje.

Pozdrawiam serdecznie