Od jakiej aktywności fizycznej najlepiej zacząć?

Witam, mam 33 lata jestem osobą otyła, chciałabym coś zmienić i włączyć jakaś aktywność fizyczną, pracuje umysłowo więc w pracy ruchu nie mam żadnego. Chciałabym zapytać przy otyłości Jaka aktywność fizyczna najlepiej rozpocząć mam duże problemy z kolanami i z kręgosłupem lędźwiowym. Chciałabym dobrze rozpocząć aktywność żeby na początku się nie zrazić oraz żebym dała sobie radę. Z góry dziękuję za porady.

Witam serdecznie,
proszę zacząć od zdrowego odżywiania aby zgubić nadmiar kilogramów. Zapewne to przez zbyt wysoką wagę ma Pani problemy z kolanami i kręgosłupem. Proszę także zacząć od niewielkiej aktywności fizycznej, 15 minut dziennie i stopniowo ją wydłużać. Proponuje na początek szybkie spacery, kijki, basen, jazdę na rowerze. Każdy powinien wybrać taką aktywność fizyczna jaką polubi aby się do niej nie zrazić a żeby stała się przyjemnością.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk