Od kiedy będę chroniona przed ciążą?

Witam. Mam 22 lata. Od niedawna zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (0,02mg ethinylestradiolum +3mg drospirenonum), lecz pierwszą tabletkę wzięłam w 6 dniu cyklu, który był akurat ostatnim dniem mojej miesiączki, a nie tak jak jest napisane na opakowaniu w pierwszym albo w 2-5 dniu cyklu. Wobec tego czy będę chroniona również po 7 dniach od zażycia pierwszej tabletki? Dodam, że nie mam regularnych miesiączek. Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Niestety w tym cyklu nie będzie pełnej skuteczności antykoncepcyjnej. Przerwę między blistrami można skrócić, nigdy wydłużyć.

W Twoim przypadku zalecałabym stosowanie dodatkowej metody zabezpieczenia do końca cyklu. Pełny efekt antykoncepcyjny osiągniesz dopiero od przyszłego blistra, pod warunkiem regularnego stosowania.
Pozdrawiam