Od kiedy działa krążek hormonalny?

Witam, mam bardzo ważne pytanie, a mianowicie po jakim czasie od pierwszego zaaplikowania krążek zaczyna działać i od którego dnia jestem w 100 % zabezpieczona? Krążek pierwszy raz włożyłam w piątek, tj. 22 pażdziernika, a dzisiaj, czyli piątego dnia, współżyłam z chłopakiem, który zakończył wewnątrz i bardzo się martwię:( Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Jeśli założyła Pani pierścień w pierwszym dniu cyklu (tzn. w pierwszym dniu miesiączki) to nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji. Jeśli jednak założenie pierścienia nastąpiło między 2. a 5. dniem cyklu, przez pierwszych 7 dni zalecane są dodatkowe metody antykoncepcyjne.