Od kiedy działa ochrona antykoncepcyjna?

Po ilu dniach będę bezpieczna przez tabletki antykoncepcyjne, jeżeli moja siedmiodniowa przerwa skończyła się 9 listopada. I od 10 powinnam brać, a biorę dopiero od wczoraj. Czy jestem od razu zabezpieczona czy po iluś dniach?

Witam serdecznie. Jeżeli przyjęcie tabletki po przerwie opóźniło się znacznie ochrona w danym cyklu będzie zaburzona. Co do czasu, po którym pojawi się pełna ochrona to zdania są podzielone. Minimalny czas jaki musi upłynąć od przyjęcia tabletki do pełnej ochrony to okres 7 dni. Czyli przyjmuje Pani powiedzmy od soboty już tabletki a do kolejnej soboty trzeba zabezpieczać się dodatkowo. Często jednak pojawiają się głowy aby ten okres wydłużyć do 14 dni a nawet aby stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały ten cykl. W kolejnym nie ma już takich zastrzeżeń. Warto także pominąć przerwę pomiędzy tym a kolejnym opakowaniem.