Od kiedy działanie antykoncepcyjne tabletek jest pełne?

Dzień dobry, pytałam ostatnio o możliwość jednorazowego plamienia w pierwszym dniu przerwy po rocznym stosowaniu tabletek i uzyskałam odpowiedź, za co bardzo dziękuję. Chciałabym zapytać jeszcze o coś, czysto hipotetycznie. Podczas zażywania tabletek w ostatnim miesiącu nie było biegunek, wymiotów czy równoczesnego stosowania środków, które mogłyby osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych H*** (dwuskładnikowe) i prawdopodobnie był to efekt podrażnienia wskutek depilacji (mam nadżerkę). Ewentualnie, jeśli miałoby dojść do osłabienia tabletek i to było powodem tego jednorazowego plamienia w pierwszym dniu przerwy (okres był 4. dnia przerwy, obfity i długi jak co miesiąc), to jak długo w czasie zażywania nowego opakowania powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Od tamtego jednorazowego plamienia jeszcze nie współżyłam, zażyłam już 8 tabletek z nowego opakowania i nie wiem, czy powinnam uważać do końca opakowania czy wystarczy 7 tabletek z nowego opakowania, żeby była pełna skuteczność tabletek. O ile w jakiś sposób mogła być obniżona? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani być całkowicie zabezpieczona po zażyciu 7 tabletek z nowego opakowania. Oznacza to brak konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia od początku 2. tygodnia.