Od kiedy dziecko powinno przesypiać więcej godzin?

Witam. Mój synek ma 3.5 miesiaca... w ciagu dnia śpi po kilka razy, po kąpieli czasem zasypia odrazu a czasem po godzinie lub dwoch i spi wtedy nawet 4 godziny i to wlasciwie jest najdluzsze spanie wtedy ma twardy sen ale potem budzi sie na Mleko i nawet pozniej budzi sie co 1.5 lub 2 godziny wtedy wypija mleko i zasypia... czekam kiedy nastąpi ten czas kiedy przespi o wiele wiecej godzin? czy jest jakas rama czasowa od kiedy dziecko powinno juz przesypiać wiecej godzin?

Jeśli maluszek dobrze przybiera na wadze, jest pogodny i nic mu nie dolega warto spróbować "oduczyć" go tylu nocnych jedzeń. Pomaga w tym smoczek (jeśli Państwo podają), woda, przytulenie rodzica (czasem łatwiej zrobić to tacie, bo mama bardzo kojarzy się dziecku z piersią i jedzeniem i odruchowo będzie szukał możliwości ssania). Próby warto zaczynać od wyeliminowania jednego karmienia. Warto uważnie obserwować malca (żeby stwierdzić, czy to jest tylko przyzwyczajenie i chęć ssania, a nie głód rzeczywisty), byc pewnym tego, że robi się dobrze, że się tego chce, wykazać się pewna konsekwencją i cierpliwością

Witam Panią
Nie ma takiej ramy czasowej bo każde dziecko rozwija się w swoim rytmie i indywidualnie. Niemowlaki często się budzą bo często są głodne a wynika to z tego że bardzo szybko rosną i potrzebują sporo energii
anna suligowska