Od kiedy mogę zacząć kochać się z chłopakiem?

Witam. Jestem jeszcze dziewicą. Byłam u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Jego zaleceniem było, bym zaczęła brać tabletki w piątym dniu miesiączki. Teraz mam wątpliwości, bo wszędzie pisze, że najlepsza skuteczność jest od pierwszego dnia. Natomiast na ulotce jest napisane, że można od 2-5. Chciałabym się dowiedzieć, od jakiego momentu mogłabym już współżyć i czy podczas pierwszego razu potrzebne jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku Twoich tabletek możliwe są dwa rozwiązania.
Pierwsze, najczęściej praktykowane i przy okazji najłatwiejsze, jest wzięcie pierwszej tabletki w pierwszym dniu cyklu, tj pierwszego dnia miesiączki. W tej sytuacji jesteś zabezpieczona już od pierwszego dnia.
Drugie rozwiązanie, to przyjęcie tabletki w wybranym przez Ciebie dniu, między 2-5 dniem cyklu. W tym przypadku dla zapewnienia pełnego zabezpieczenia musisz przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe środki ochronne, np prezerwatywę.

Pozdrawiam.