Od kiedy zacząć stosowanie kremów na rozstępy?

witam, jestem we wczesnej ciąży a mianowicie w 8 tygodniu od kiedy można zacząć stosować kremy na rozstępy???? Niektórzy mówią że od samego początku inni że od 3 lub 4 miesiąca. proszę o pomoc

Dzień dobry

Pierwszy trymestr ciąży to doskonały moment, by zacząć zapobiegać rozstępom skóry. Wiele kobiet w ciąży zauważa, że na początku ciąży łokcie, kolana, przedramiona czy wewnętrzna strona ud robią się szorstkie, czasem nawet swędzą. To wynik zmian hormonalnych zachodzących w organiźmie. Ten w ciąży można łatwo zlikwidować. Pomaga też wcieranie w skórę oliwki dla niemowląt albo kąpiele w wodzie z dodatkiem emulsji natłuszczającej. W pierwszym trymestrze możesz kąpać się w wannie, jednak uważaj na temperaturę wody – nie powinna przekroczyć 37°C. Skóra w ciąży będzie gładka, jeśli do wody wlejesz emolient. Choć nie ma jeszcze ryzyka powstawania rozstępów, warto już o nich myśleć, bo im wcześniej zaczniesz pielęgnować skórę w ciąży, tym większa szansa, że uda się im zapobiec. Już od początku ciąży warto w skórę ud i brzucha wcierać krem przeciw rozstępom, dozwolony od pierwszego miesiąca. Bezpieczne w ciąży są też naturalne olejki: arganowy albo ze słodkich migdałów. Ujędrniają skórę, warto je więc stosować zwłaszcza wtedy, gdy boisz się cellulitu albo już go masz. Pamiętaj też o pilęgnacji biustu w ciąży. Piersi zaczęły się już powiększać, co pewnie już czujesz, a niedługo też zobaczysz. By nie opadły i nie miały rozstępów, również trzeba w nie wcierać kosmetyk wzmacniający skórę biustu i ujędrniający ją. Może to być zarówno specjalny krem do biustu, jak i któryś z powyższych olejków pielęgnacyjnych.
serdecznie pozdrawiam
IJ